Domů / Novinky / Časopis Plastic Planet 2/2022
Celkový přehled
PROVOZNÍ INFORMACE

 

Plastic Planet Shop

Kodymova 2539/8, Praha 5 - Stodůlky

telefon: 235 315 925

 

Otevírací doba 

Pondělí           po předchozí dohodě 
Úterý 12-18 hod.
Středa 12-18 hod.
Čtvrtek 12-18 hod.
Pátek 12-18 hod.
Sobota zavřeno 
Neděle zavřeno


Těšíme se na Vaši návštěvu 
 

obchodní tým Plastic Planet

email: shop@plasticplanet.cz

 

 

     

Odběr novinek
EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Časopis Plastic Planet 2/2022

PlasticPlanet - Časopis Plastic Planet 2/2022 - PlasticPlanet    Milí čtenáři, v nejnovějším čísle našeho časopisu najdete celou řadu zajímavostí. Jedná se například o pokračování seriálu věnovaného stíhačům v bitvě o Británii a mnoho dalšího.

Milí čtenáři,


opět přinášíme novou porci historických i modelářských článků v této nelehké době. Právě ve dnech, kdy vycházelo předchozí číslo PP, jeden evropský stát bezdůvodně napadl svého souseda. Kromě souvisejících lidských, materiálních i finančních ztrát pro obyvatele Ukrajiny předpokládáme také dopady na produkci modelů v tomto regionu. To souvisí jednak se samotnou bezpečnostní situací v místě výrobců, s jejich výrobními možnostmi a také s mobilizací ve firemním personálu. I když v poslední době se zdá, že alespoň část produkčních kapacit ukrajinských modelářských partnerů zůstane zachována.


A pro nás, modeláře, je potřeba si uvědomit, že ačkoli jde o koníček zcela mírumilovný, naše inspirace do značné míry vychází z válek i dalších konfliktů a modely vojenských strojů patří mezi nejoblíbenější, nikdy bychom neměli zapomínat na skutečnost, že válka v první řadě znamená ničení životů, majetku i dalších hodnot. A teď je blíže, než si kdokoli z nás uměl před několika měsíci představit. Ale dosti moralizování.

 

Také v nejnovějším čísle našeho časopisu najdete celou řadu zajímavostí. Jedná se například o pokračování seriálu věnovaného stíhačům v bitvě o Británii, dokončení historie německého kutru KFK nebo naopak začátek geneze britského stíhacího letounu Lightning. V době postcovidové se zvolna rozbíhají modelářské soutěže a výstavy, tedy si můžete přečíst o výstavě v Brněnci s příslušnou porcí fotografií. A tradičně číslo obsahuje množství modelářských recenzí, pro příklad uvedu další díl seriálu o technice airbrushe nebo roztomilý model tanku FCM.

Přeji vám příjemné čtení

 

Petr Uzsák
šéfredaktor