Domů / Novinky / Časopis Plastic Planet 2/2021
Celkový přehled
PROVOZNÍ INFORMACE

 

Plastic Planet Shop

Kodymova 2539/8, Praha 5 - Stodůlky

telefon: 235 315 925

 

Otevírací doba 

Pondělí           po předchozí dohodě 
Úterý 12-18 hod.
Středa 12-18 hod.
Čtvrtek 12-18 hod.
Pátek 12-18 hod.
Sobota zavřeno 
Neděle zavřeno


Těšíme se na Vaši návštěvu 
 

obchodní tým Plastic Planet

email: shop@plasticplanet.cz

 

 

     

Odběr novinek
EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Časopis Plastic Planet 2/2021

PlasticPlanet - Časopis Plastic Planet 2/2021 - PlasticPlanet    Vážení čtenáři, začíná období, kdy mnoho z vás modelařinu vymění za pobyt v přírodě, grilování a podobné jarní a letní radovánky, přesto věřím, že si alespoň o deštivých večerech sednete nejen k rozestavěným modelům, ale i k druhému letošnímu Plastic Planet.

Vážení čtenáři,


začíná období, kdy mnoho z vás modelařinu vymění za pobyt v přírodě, grilování a podobné jarní a letní radovánky, přesto věřím, že si alespoň o deštivých večerech sednete nejen k rozestavěným modelům, ale i k druhému letošnímu Plastic Planet.

Hned v úvodu se můžete začíst do nového článku Pivoňka: kvet s reaktívnym potenciálom. Článek o samohybném dělu Pion je doplněný krásnými dobovými fotografiemi i kresbami. Následuje poslední díl vzpomínek rotmistra Josefa Dvořáka, opět doplněný o zajímavé životopisy, a třetím pokračováním se vrátíme k příběhu majora Gerharda Barkhorna.


Historickou část časopisu ukončí netradiční článek z oblasti ochrany obyvatelstva o nouzové výživě obyvatelstva v systému Civilní obrany. Ten se zaměřuje nejen na vysvětlení pojmu nouzová výživa, ale přináší i pozoruhodné recepty.

Doufám, že váš pohled upoutal model LGOC B-TYPE Omnibus London na titulní straně časopisu, protože v rubrice Spotlight zveřejňujeme recenzi stavby tohoto modelu i s několika zajímavými tipy, které se vám budou při stavbě hodit. Naši milí modeláři postavili i další modely a neváhají se s vámi podělit o své poznatky, podívejte se třeba na recenzi stavby Messerschmitt Bf 108 Taifun, Humber Armoured Car Mk.III nebo větroně EoN Eton TX.1 / SG-38.

Jestliže jste někdy chtěli třeba ponorku či vrak letadla zalít do epoxidu a moc se vám to nepovedlo, nebo jste si raději vůbec netroufli, podívejte se na fotonávod. Je plný dobrých rad i detailních fotografií. A můžete se s námi podělit o výsledek nebo zkušenosti. Budeme rádi.

Přeji vám příjemné čtení. 

 

Pavlína Nevrlá
šéfredaktorka