Domů / Novinky / Časopis Plastic Planet 2/2023
Celkový přehled
PROVOZNÍ INFORMACE

 

Plastic Planet Shop

Kodymova 2539/8, Praha 5 - Stodůlky

telefon: 235 315 925

 

Otevírací doba  

Pondělí           po předchozí dohodě 
Úterý 12-18 hod.
Středa 12-18 hod.
Čtvrtek 12-18 hod.
Pátek 12-18 hod.
Sobota zavřeno 
Neděle zavřeno

 


Těšíme se na Vaši návštěvu 
 

obchodní tým Plastic Planet

email: shop@plasticplanet.cz

 

 

     

Odběr novinek

Časopis Plastic Planet 2/2023

PlasticPlanet - Časopis Plastic Planet 2/2023 - PlasticPlanet    Milí čtenáři, opět vás zdravím za celý redakční tým na začátku jara. Letošní rok je už normální, alespoň co se týká modelářských akcí – soutěží a výstav..

Milí čtenáři,

opět vás zdravím za celý redakční tým na začátku jara. Letošní rok je už normální, alespoň co se týká modelářských akcí – soutěží a výstav. I v našem vydání přinášíme reportáže o několika z nich a další nás samozřejmě čekají v budoucnu. A rovněž na vás čekají historické i modelářské články, které jsme tentokrát připravili. Dostaneme se v nich na západní bojiště, také na východní frontu či do Afriky a na Blízký východ. Ale hlavním článkem je podle nás text o rekonstrukci Zlínu Z-XII z pera Marcela Sezemského, známého pilota a stavitele historických letadel. Jde totiž o jediný dochovaný původní Zlín XII, a je dvojnásob potěšitelné, že po rekonstrukci zůstane u majitele v Čechách.

Originální československý letoun si určitě zaslouží naši pozornost i respekt a tým nadšenců kolem něj rovněž. Tento náročný úkol se neobejde bez důkladného historického výzkumu, ať se to týká technického provedení stroje, jeho jednotlivých majitelů, nebo zbarvení v různých obdobích. Je jasné, že příprava i samotná rekonstrukce zaberou dohromady několik let, a o to krásnější je výsledek, tedy letuschopný kus historie.

Modelářská část našeho periodika nabízí traktor Zetor, Aero A-11 nebo Ju 87 Stuka. Jde o detailní stavby od zkušených modelářů, kteří vám poradí řadu tipů pro stavbu těchto konkrétních modelů nebo i pro obecnější použití. Přinášíme rovněž seznámení s dalšími novinkami v oblasti modelů, doplňků nebo masek. Nechybí ani praktický průvodce v seriálu Patlák, nyní zaměřený na osvětlení při modelaření. Tak si to užijte.

 

Hezké jaro

 

Petr Uzsák, šéfredaktor