Domů / Modely + / Bojová technika / 1:35

M35 Mitt. PzWg ADGZ- Steyr


Žádné hodnocení. Kód: 83890 Produktové číslo: žíšíš+íěšáíéé
1/35 rakouský panceřový vůz
Výrobce: HORNET spol s r.o.HORNET spol s r.o.
Dostupnost: Poslední kusy na skladě!
940,00 Kč , plus doprava
(940,00 Kč/ks)
 
Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
M35 Mitt. PzWg ADGZ- SteyrADGZ byl vyvinut na základě armádní specifikace, požadující těžký obrněný automobil, určený k provozu po zpevněných komunikacích. Prototyp postavila firma Steyr v roce 1931. Po továrních a a armádních testech bylo vozidlo přijato do výzbroje rakouského Bundesheeru pod označením M35 mittlere Panzerwagen. Sériová výroba probíhala v letech 1935–37, bylo vyrobeno 27 vozidel. ADGZ byly zařazeny do výzbroje tankového praporu v Bruckneudorfu.
Po anšlusu v roce 1938 byla většina vozidel předisponována k policejní službě, ostatní byly zařazeny do druholiniové služby ve Wehrmachtu a Waffen SS. Většinou byly používány k protipartyzánské a strážní službě na okupovaných územích Sovětského svazu. V roce 1942 bylo pro Waffen SS vyrobeno z dostupných dílů dalších 25 vozidel. Některé byly použity k policejní a protipartyzánské službě na Balkáně, používala je zde divize SS Prinz Eugen. Poslední ADGZ byly vyřazeny během roku 1944.
Minimálně jeden ADGZ byl použit při bojích v Gdaňsku 1. září 1939, kde podporoval jednotku SS Heimwehr Danzig při dobývání polského poštovního úřadu.
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.