Domů / Novinky / Novinky květen 2019

ORP Garland 1944 G-class Destroyer

Kód: IBG 70007 Novinka
ORP Garland 1944 G-class Destroyer, IBG 70007, 1:700 - plastikový model/stavebnice britského torpédoborce třídy G v polských službách v podobě z roku 1944. Stavebnice obsahuje i leptané díly s detaily včetně zábradlí.
Výrobce: IBG ModelsIBG Models
Dostupnost: Poslední kusy na skladě!
410 Kč , plus doprava
(410 Kč/ks)
 
Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
ORP Garland 1944 G-class Destroyer

ORP Garland 1944 G-class Destroyer, IBG 70007

Během první světové války se naplno ukázala závislost  Velké Británie na námořním importu z celého britského impéria a jeho spojenců. Proto také země pokračovala i v období relativního míru po jejím zakončení ve stavbě válečných plavidel určených k ochraně námořní dopravy - tprpédoborců a křižníků. V případě torpédoborců byla odpovědí na potřebu velkého množství plavidel stavba torpédoborců tříd A až I. Šlo na svoji dobu o moderní plavidla, která se stavěla opravdu ve velkém a jednotlivé třídy na sebe přímo navazovaly a obsahovaly vždy pouze drobná vylepšení předchozích typů. Přestože v třicátých letech začaly po světě závody ve zbrojení a zdálo se, že tato plavidla postupně zaostávají ve výkonech a výzbroji a to i v rámci samotné Royal Navy, dokázala tato plavidla na všech mořích a oceánech během druhé světové války svoji univerzálnost, spolehlivost a bojeschopnost.

HMS Garland byl původně stavěný pro britské námořnictvo a do služby vstoupil v polovině třícátých let 20. století. Zúčastnil se blokády španělských přístavu v době civilní války, po svém poškození na počátku války v roce 1940 byl zapůjčen polskému námořnictvu ve kterém sloužil pod označením ORP Garland. Účastnil se důležitých operací ve Středomoří včetně těžkých bojů o Řecko a na přístupech k Maltě. Následně byl převelen ke konvojové službě na trase do Murmansku a v Atlantiku. Po válce byl vrácen zpět Royal Navy aby byl následně byl prodán Nizozemskému námořnictvu coby školní loď. Vyřazen a sešrotován byl až roku 1964. 

Stavebnice plastikového modelu od firmy IBG obsahuje vše, co modelář potřebuje pro stavbu polského torpédoborce ORP Garland v podobě z roku 1944. V této podobě se účastnil bojů o Atlantik a v září 1944 dokonce potopil německou ponorku. Pro tuto službu bylo plavidlo postupně dozbrojováno a vybaveno radarem. Stavebnice nejen že podchycuje odlišnosti ORP Garland, zároveň také obsahuje vedle dílů vyrobených s šedého plastu i rozsáhlý aršík leptaných kovových dílů obsahujících dokonce i zábradlí, které si věšinou modeláři musí ke stavebnicím lodí doplňovat odděleně. Model je v provedení "waterline" obvyklém pro měřítku 1/700. Vzhledem ke svému provedení a velkému množství detailů je stavebnice určena pro zkušené modeláře. 

Specifikace
Váha 0.15 kg
OSTATNÍ ZÁKAZNÍCI S TÍMTO ZBOŽÍM NAKUPUJÍ
PZL.37 A Łoś - Polish Medium Bomber PZL.37 A Łoś - Polish Medium Bomber Kód: IBG 72511
Zboží není na skladě
488 Kč
Detail
PZL 37B II ŁOŚ  Polish Bomber PZL 37B II ŁOŚ Polish Bomber Kód: IBG 72515 Novinka
Skladem
490 Kč
Detail
HMS Ithuriel 1942 British I-Class destroyer HMS Ithuriel 1942 British I-Class destroyer Kód: IBG 70012 Novinka
Poslední kusy na skladě!
410 Kč
Detail