Domů / Novinky / Novinkový list - listopad 2019
Kategorie
Celkový přehled
PROVOZNÍ INFORMACE

 

Plastic Planet Shop

Kodymova 2539/8, Praha 5 - Stodůlky

telefon: 235 315 925

 

Otevírací doba:

Pondělí           po předchozí dohodě
Úterý 12-18 hod
Středa 12-18 hod
Čtvrtek 12-18 hod
Pátek 12-18 hod
Sobota zavřeno
Neděle zavřenoTěšíme se na Vaši návštěvu
 

obchodní tým Plastic Planet

email: shop@plasticplanet.cz

 

 

     

Odběr novinek
EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Novinkový list - listopad 2019

Novinkový list - listopad 2019 - PlasticPlanet    Vážený zákazníku, Vánoce se nám pomalu blíží a vy přemýšlíte, čím novým byste si udělali radost? Podívejte se na naše novinky...

Vážený zákazníku,

v minulém týdnu dorazilo nové zboží a rádi bychom upozornili na několik zajímavých novinek. Pozvolna přichází čas, kdy je prostor si něco přečíst, či se vrhnout na nový model. Proto Vás dnes upozorníme nejen na novinky, ale i na nové publikace od Valiant Wings Publishing. Čínské firmy Trumpeter a Hobby Boss  uvedly na trh několik zajímavých modelů ruské bojové techniky. Více samozřejmě zjistíte v v NOVINKÁCH LISTOPAD 2019.

V předvánočním čase přinášíme výprodejovou akci. Neváhejte, počest kusů je omezený a příležitost se již nebude opakovat. K tomu pokračuje sleva na modely First to Fight a barev Hataka, které můžete získat za zajímavé ceny.

V sobotu 14. prosince proběhne další Plastiková sobota v našem obchodě v pražských Stodůlkách.

   

Henschel Hs 123 A Technical Guide

Henschel Hs 123 zůstává ve stínu mnohem známějších německých bojových letadel období druhé světové války. Přesto stojí za pozornost. Tímto bytelným dvouplošníkem totiž začal vývoj a nasazené německých střemhlavých bombardérů včetně vyvinuté taktiky jejich nasazení. Stroj zůstává samozřejmě ve stínu následovníka Ju 87, legendární Stuky, přesto byl nasazen jak ve Španělsku, tak i v daleké Číně, aby následně okusil první boje druhé světové války. Valiant Wings Publishing vydává novou publikaci zaměřenou na tento německý letoun v řadě Air Frame Detail.. Po velmi krátkém úvodu o technickém vývoji stroje následuje delší kapitola o jeho bojovém nasazení doprovázená řadou zajímavých fotografií. Unikátem je pak celá řada pérovek detailů strojů doprovázených dobovými fotografiemi detailů konstrukce. Následuje kapitola s mnoha bokorysy a na konci, v modelářské části, se dozvíte jak přehled modelů a doplňku ve všech možných měřítcích a stavba modelu Hs 123 od firmy GasPatch v měřítku 1/48. prostě velmi kvalitní publikace, jak jste od „Valiantu“ zvyklí.

Vedle této novinky bychom Vás rádi upozornili na doplnění skladu publikací od Valiant Wings Publiting.  Na trh se vrací i velmi úspěšné publikace na Fw 190 a to jak s hvězdicovým, tak i řadovým motorem. Publikace jsou z druhého, rozšířeného vydání.

 

 

 

Pantsir a další aneb ruská bojová technika nejsou jen tanky

Trumpeter vyrobil několik nových stavebnic moderních ruských bojových vozidel v měřítku 1:35. Stavebnice jsou uloženy v pořádně velkých krabicích naznačujících, že nejde o žádné drobečky. Asi nejznámější z modelů je protiletadlový komplet Pantsir, který je v současnosti nasazen v Sýrii. Za zmínku ale stojí i raketomet Uragan neboli Tornado-S nebo velký tahač MAZ-537 s přívěsem určeným pro transport těžké obrněné techniky. Z opačného spektra co do velikosti je pak model lehkého bojového vozidla BMP-4 určeného pro ruské výsadkáře.

 

 

 

 

Plastiková sobota 14.12. a workshop s barvami HATAKA

Opět po měsíci Vás zveme na klubové setkání. Štětce, stříkací pistole a potřebný materiál budou k dispozici. Přibalte i své ratolesti, bude sranda a testovacího materiálu máme dost.
Posledně se setkání značně protáhlo, když bylo třeba dodělat kamufláže na několika rozestavěných modelech.

 

 

Firma MiniArt nově vydala civilní vírník AVRO CIERVA C.30A, který létal pro legendu českého předválečného obuvnictví - firmu Baťa nebo německý jednomístní vrtulník s otevřeným kokpitem FL 282 V-16 KOLIBRI, přezdívaný Kolibřík. Tento model byl jeden z prvních helikoptér používaných v boji a dnes představovaná krabička obsahuje kamufláž z testů v SSSR.

   

 


Ruská firma Zvezda přišla s novými modely sovětských strojů. První je novodobá ruská víceúčelová stíhačka páté generace SU-57, která byla navržena k vybojování vzdušné převahy. Poprvé vzlétla v roce 2010 a dodnes pokračují její testy a vede se diskuse o jejím dalším osudu. Dalším je sovětský střemhlavý bombardér PETLYAKOV PE-2. Byl to bombardér, který létal od počátku druhé světové války až do jejího konce a ve službě pokračoval i po ní. Mimo jiné i v československém letectvu.

 

 


Na stíhačky vsadila i firma HobbyBoss s ruským Yak 28 a firma MiniArtMig-25, záchytným letounem určeným pro velké výšky a rychlosti řádu Mach 3. NATO ho označuje Foxbat. Obě stíhačky jsou v měřítku 1/48.Další novinky - nákladní auta, civilní auta či  tanky nalezneme u firmy Zvezda a ICM. Zvezda vydala ruský THREE AXLE TRUCK K-5350 (1/35), přezdívaný Mustang a německý SELF-PROPELLED ARTILERY GUN STURMPANZER IV v měřítku (1/100), přezdívaný "BRUMMBAR". ICM vsadila na britský truck W.O.T. 8(1/35) z období 2. světové války. Nebo londýnské taxi typu AG z roku 1910 (1/24) z počátku automobilismu.


 

Firma Trumpeter vydala ruský torpédoborec TASZKIENT 1940 (1/350) a těžký křížník HMS Kent (1/350) sloužící v Royal Navy v období druhé světové války. Pro modeláře stavějící lodě v měřítku 1/350 jde o unikátní vzory, které dosud nikdo nevyráběl.


Náš newsletter zakončíme jednou drobností - spojeneckými dopravními značkami za 2. světové války (1/35) od firmy MiniArt.

 

 

Spoustu NOVINEK naskladňujeme průběžně, sledujte nás na webu nebo na facebook stránkách. 

Děkujeme Vám za přízeň a případné dotazy rádi zodpovíme emailem shop@plasticplanet.cz, telefonicky na čísle 235 315 925 nebo osobně na prodejně. 
 

Tým Plastic Planet

 

 

 

Pokud se Vám nezobrazují všechny obrázky, je třeba kliknou na "Povolit externí obrázky" ve Vašem prohlížeči.

Odebírání Novinkových listů si můžete kdykoliv zrušit na e-shopu, nebo nám napsat na shop@plasticplanet.cz.

 

Stovky tipů na dárky pro malé i velké
Kde brát každý rok inspiraci na stále nové a originální dárky? Pomůžeme vám s výběrem, ať už chcete potěšit mladšího bráchu nebo strejdu z druhého kolene