Home / News / Magazine Plastic Planet 3/2019
Categories
Manufacturers
Shop Plastic Planet

Shop Plastic Planet

Kodymova 2539/8, Prague 5 - Stodůlky, Czech Rep.

Opening hours:
CLOSED UP TO 30. 4. 2020 !

Monday        closed
Tuesday 12:00-18:00
Wednesday     12:00-18:00
Thursday 12:00-18:00
Friday 12:00-18:00
Saturday closed
Sunday closed


We are looking forward to your visit

Team Plastic Planet
 

Newsletter
EET

Under the Sales Records Act, the seller is required to issue a receipt to the buyer. At the same time, he is required to register the received revenue with the tax administrator online; in the event of a technical failure, within 48 hours at the latest.

Magazine Plastic Planet 3/2019

PlasticPlanet - Magazine Plastic Planet 3/2019 - PlasticPlanet    Dear readers, we have prepared a lot of readers in the summer edition. For example, for the first time you have the opportunity to read the two-part article on the unarmed cargo submarine U-Deutschland, the facts of it are not very well known, the author in the article slightly touches the history of underwater machines in general, which brings more interesting information.

Milí čtenáři,


chápeme, že v létě dáváte přednost rodinným dovoleným před stavěním modelů, a tak vám přinášíme pořádnou várku zajímavého čtení, které si můžete vzít s sebou k moři, jezeru nebo třeba do wellness hotelu, který vybrala manželka jako ideální prázdniny, a vám tam chvíle strávené s Plastic Planet zachrání když ne manželství, tak alespoň zdravý rozum. Počteníčka je v letním vydání opravdu spousta.

Na rozjezd si zavzpomínejte na jednu z největších i nejmenších akcí v závěru sezony, a pokud jste v Brně ani v Dobříši nebyli, prohlédněte si fotky vystavovaných modelů. Již popáté se s finskými stíhači podíváme nad Karelskou šíji, poznáme osudy pilotů i jejich strojů. Jaké zkušenosti přinesla světu válka ve Španělsku, se dozvíte ze závěrečného dílu seriálu Jaroslava Špitálského, stejně tak se rozloučíme se strojem Caudron G.IV a s odvážnými piloty, kteří ho dokázali zkrotit a ovládnout.

Vůbec poprvé máte možnost se začíst do dvoudílného článku o neozbrojené nákladní ponorce U-Deutschland, fakta o ní nejsou příliš známá, navíc se autor v článku lehce dotýká historie podvodních strojů obecně, což přináší další zajímavé informace.
Nemůžeme v úvodníku nezmínit reportáž Martina Decarliho, který úžasným způsobem popsal svůj let v letadle Polikarpov PO 2 Kukuruznik. Začtěte se a poletíte s ním.

Letošní letní vydání uzavírá devátý ročník vydávání časopisu Plastic Planet, vstupujeme tedy do desátého. Jsme velmi rádi, že jste po celou dobu s námi. 


Děkujeme za přízeň.

Pavlína Nevrlá
šéfredaktorka