Domů / Novinky / Co připravujeme v čísle 3/2022?
Celkový přehled
PROVOZNÍ INFORMACE

 

Plastic Planet Shop

Kodymova 2539/8, Praha 5 - Stodůlky

telefon: 235 315 925

 

Otevírací doba 

Pondělí           po předchozí dohodě 
Úterý 12-18 hod.
Středa 12-18 hod.
Čtvrtek 12-18 hod.
Pátek 12-18 hod.
Sobota zavřeno 
Neděle zavřeno


Těšíme se na Vaši návštěvu 
 

obchodní tým Plastic Planet

email: shop@plasticplanet.cz

 

 

     

Odběr novinek
EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Co připravujeme v čísle 3/2022?

PlasticPlanet - Co připravujeme v čísle 3/2022?  - PlasticPlanet    Vážení čtenáři, dnes Vám přinášíme ukázku z článku, jímž si připomínáme stoleté výročí vzniku samostatného praporu útočné vozby.

Sto let od ustanovení praporu útočné vozby

 

Vážení čtenáři, dnes Vám přinášíme ukázku z článku, jímž si připomínáme stoleté výročí vzniku samostatného praporu útočné vozby. Připadá na letošní červenec a začala tím historie československých obrněných vojsk, která pokračuje i v   nynější České republice. Autorem článku je známý autor a badatel v dané problematice, pan Jaroslav Špitálský. Mezi dalšími články stojí za zmínku pokračování studie o bojích na Dálném východě, japonsko-sovětský konflikt u Chalchyn golu; monografie britského proudového stíhacího letounu Lightning nebo text věnovaný výročí bitvy u atolu Midway.   

"Ve čtvrtek 7. července uplyne již sto let od doby, kdy byl v   československé armádě ustanoven prapor útočné vozby. Jednalo se o významnou změnu, kdy dosavadní Velitelství zvláštních bojových   útvarů (VZBÚ) bylo na základě výnosu Ministerstva národní obrany čj. 557467 přeformováno na prapor. Tento Prapor útočné vozby (PÚV) existoval až do 15. září 1933, poté došlo k jeho rozšíření na pluk. Popisované období považuji za nejvýznamnější z hlediska rozvoje naší pancéřové techniky, kdy se z počátku řešil vývoj, nákup a provoz obrněných automobilů, později tančíků a následně i lehkých tanků. V době svého vzniku prapor disponoval šesti soupravami obrněných vlaků, patnácti obrněnými automobily, jedním tankem, šesti nákladními a třemi osobními automobily a jedním motocyklem. Náš článek krátce   připomíná významné výročí, není zde prostor k podrobnému popsání dlouhé historie tohoto vojenského útvaru, proto zde budou popsány jen stěžejní události prvního roku existence PÚV."

 

Zaujala Vás krátká ochutnávka? Více se můžete dočíst v dalším čísle našeho časopisu.

Petr Uzsák, šéfredaktor