Kategorie

Poslední vydané číslo

Plastic Planet  6/2017

Odběr novinek [Newsletter]

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

M35 Mitt.PzWg ADGZ- Steyr Zvětšit

M35 Mitt.PzWg ADGZ- Steyr

HORNET spol s r.o.

83890

1/35 rakouský panceřový vůz

More details

Pozor na skladě je poslední kus tohoto výrobku.

940,00 Kč

ADGZ byl vyvinut na základě armádní specifikace, požadující těžký obrněný automobil, určený k provozu po zpevněných komunikacích. Prototyp postavila firma Steyr v roce 1931. Po továrních a a armádních testech bylo vozidlo přijato do výzbroje rakouského Bundesheeru pod označením M35 mittlere Panzerwagen. Sériová výroba probíhala v letech 1935–37, bylo vyrobeno 27 vozidel. ADGZ byly zařazeny do výzbroje tankového praporu v Bruckneudorfu.
Po anšlusu v roce 1938 byla většina vozidel předisponována k policejní službě, ostatní byly zařazeny do druholiniové služby ve Wehrmachtu a Waffen SS. Většinou byly používány k protipartyzánské a strážní službě na okupovaných územích Sovětského svazu. V roce 1942 bylo pro Waffen SS vyrobeno z dostupných dílů dalších 25 vozidel. Některé byly použity k policejní a protipartyzánské službě na Balkáně, používala je zde divize SS Prinz Eugen. Poslední ADGZ byly vyřazeny během roku 1944.
Minimálně jeden ADGZ byl použit při bojích v Gdaňsku 1. září 1939, kde podporoval jednotku SS Heimwehr Danzig při dobývání polského poštovního úřadu.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

M35 Mitt.PzWg ADGZ- Steyr

M35 Mitt.PzWg ADGZ- Steyr

1/35 rakouský panceřový vůz

Napište svůj názor

Související produkty: 30

Předchozí
Následující

Napište nám

Telefon:+420 235 315 925

ONLINE POPTÁVKA
Používáním našeho e-shopu (prohlížením, nákupem, přihlášením) vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies ve Vašem zařízení. Přečíst více o cookies zde.